markizy

Praktyczne zastosowanie markiz

Ogród jest częścią domu, o którą coraz częściej odpowiednio się dba. Jest to miejsce w którym można spędzać czas całą rodziną, czy też z przyjaciółmi. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się tarasy, które umożliwiają wygodne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Oczywiście przebywanie na zewnątrz wiąże się z nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi, które mogą zaskoczyć każdego domownika.

Markizy do ogrodu

markizyNajbardziej nieprzyjemny jest deszcz. Istnieją jednak sposoby by stał się on kompletnie niegroźny. Właściwe zadaszenie nad taras potrafi zdziałać cuda, najczęściej wykorzystuje się do tego celu różnego rodzaju markizy. Dają one możliwość dokładnego kontrolowania zadaszenia w takim miejscu, co jest rozwiązaniem bardzo komfortowym. Najczęściej markizy posiadają możliwość regulowania odległości, oraz kąta wysunięcia. Cechy te umożliwiają dokładne umiejscowienie ich nad miejscem, które chcemy zakryć na takim tarasie. W większości przypadków wiąże się to z jakimś stołem, krzesłami, czy też grillem. Nowoczesne urządzenia tego typu mogą być kontrolowane z pilota, panelu ściennego, czy nawet z telefonu jeśli posiadamy instalację inteligentnego domu. Jest to więc rozwiązanie niesamowicie wygodne i praktyczne. Takie markizy skutecznie chronią zarówno przed słońcem, deszczem, jak i nawet śniegiem.

markizyDlatego też nie ma przeszkód by spędzać zimowe dni na tarasie, bez obawy zostania zasypanym przez śnieg. Najczęściej jednak wykorzystuje się je w miesiącach ciepłych. Nie każda osoba może przebywać w upalnym słońcu, dlatego też taka markiza daje dużo możliwości schowania się przed żarem. Składają się one z dwóch, wysuwanych segmentów, gdzie drugi chroni przed światłem padającym pod kątem, ale także przed wiatrem. Materiał z jakiego są one wykonywane jest bardzo wysokiej jakości, gdyż musi on wytrzymywać wysokie temperatury, oraz często intensywny napór wiatru. Do tego celu wykorzystuje się gęste materiały tekstylne lub plecione tworzywo sztuczne. Wyższej jakości modele są kompletnie wodoodporne, dzięki czemu woda w nie nie wsiąka, tylko po nich spływa. W takim przypadku konieczna jest konstrukcja, która będzie odpowiednio zaprojektowana, aby skutecznie odprowadzać wodę i zapobiegać jej gromadzeniu.

Do tego celu tworzy się specjalne załamania, a całą markizę ustawia się pod właściwym kątem, tak aby woda przepływała na bieżąco. Jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne i niezbyt drogie. Można je zastosować w każdym domu, a nawet na balkonach w blokach mieszkalnych. Montaż polega zaledwie na przykręceniu paru śrub i podłączeniu elektryki.