zestaw mebli łazienkowych z umywalką

Wybór praktycznych mebli łazienkowych

Wiele osób wychodzi z założenia, że łazienka powinna być przede wszystkim praktyczna. Jest to bowiem miejsce, w którym przebywamy najczęściej z konieczności – podczas wykonywania zabiegów higienicznych i kosmetycznych, podczas kąpieli.

Zestaw mebli z dwoma szafkami

zestaw mebli łazienkowych z umywalkąTymczasem przecież zadania te możemy wykonywać nie tylko w funkcjonalnym, ale i wyjątkowo przyjemnym wnętrzu – warto więc zadbać o jego estetykę, wybierając nowoczesne i jednocześnie eleganckie oraz praktyczne meble. Najczęściej klienci decydują się na meble białe, jednakże równie dobrze można wybrać te drewniane, jeżeli będą odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami środowiskowymi takimi jak wilgoć czy woda. Praktyczny zestaw mebli łazienkowych z umywalką powinien zawierać przynajmniej dwie szafki. Jedną do umywalki, drugą zaś przeznaczoną na kosmetyki. Jeżeli dysponujemy dużym pomieszczeniem, wówczas warto zdecydować się także na szafkę stojącą na ręczniki. Szafka pod umywalkę może posiadać szuflady bez uchwytów, które prezentują się naprawdę elegancko. Jest to doskonała alternatywa dla szafek z otwieranymi drzwiczkami, które nie mają nam obecnie nic ciekawego do zaoferowania. Brak uchwytów sprawia, że bryła mebla jest opływowa i nadaje mu lekkości. Sprawia też, że szafka doskonale komponuje się z umywalką.

zestaw mebli łazienkowych z umywalkąJeśli chodzi o samą umywalkę, warto wybrać tę okrągłą, gdyż również ma opływowy kształt, chociaż producenci proponują o wiele więcej interesujących opcji. Ponadto musimy zastanowić się nad tym, czy ma to być umywalka stojąca na szafce czy może wpuszczana w blat. Obecnie to pierwsze rozwiązanie uważane jest za bardziej nowoczesne, dlatego jeżeli zależy nam na takim wrażeniu, warto je wybrać. Aby meble prezentowały się naprawdę elegancko, zadbajmy o połysk ich wykończenia. Meble matowe wyglądają już nieco skromniej. Ciekawym wyborem są meble na chromowanych wspornikach. W prosty sposób nadadzą one wnętrzu elegancji. Jak widać, mamy wiele interesujących opcji jeśli chodzi o meble łazienkowe oraz umywalki. Możemy zakupić praktyczny i elegancki zestaw lub też komponować wyposażenie łazienki z odrębnych propozycji producentów. Jeżeli nic z oferty sklepów meblowych nie zwraca jednak naszej uwagi, zawsze możemy zdecydować się też na złożenie zamówienia indywidualnego. Producent wówczas wykona oryginalne, jedyne w swoim rodzaju meble zgodnie z naszymi wytycznymi.

Oczywiście zapłacimy więcej, ale zyskamy całkowitą pewność, że wyposażona za pomocą tych zamówionych mebli łazienka będzie łazienką naszych marzeń. Popularność tego rozwiązania nie powinna więc dziwić.